Preskočiť na obsah

Program podpory lokálnych komunít – COOP Jednota

Program podpory lokálnych komunít - COOP Jednota

Program podpory lokálnych komunít je nadačný program COOP Jednoty zameraný na podporu rozvoja slovenských miest a obcí. Spotrebné družstvo COOP Jednota Prievidza sa rozhodlo podporiť z vlastných zdrojov v Programe lokálnych komunít aj našu obec. V Predajni COOP Jednoty v Nitrianskom Rudne práve prebieha hlasovanie, v ktorom môžete zahlasovať za jeden z troch projektov. Víťazný projekt získa od COOP Jednoty Prievidza grant vo výške 6000 € na svoju realizáciu. Príďte zahlasovať a podporiť tak svoj projekt od 15.mája do 15.júna 2024. V COOP Jednote Prievidza sme sa tento rok rozhodli udeliť grant 6 000 € ďalším trom obciam. Naše družstvo podporí obce Nitrianske Rudno, Oslany a Beckov.

Projekty, za ktoré môžete hlasovať v Nitrianskom Rudne:

Príroda okolo nás

Cieľom projektu je prostredníctvom náučných tabúľ: spoznaj prírodu, hmyz, vtáctvo, stromy, liečivé rastliny, ako triediť odpad a les nie je smetisko, hravou formou vzdelávať deti v predškolskom veku a zároveň rozvíjať environmentálnu výchovu.

V zdravom tele zdravý duch

Cieľom projektu je do časti dvora materskej školy pridať nové modernejšie a pre deti zaujímavejšie hracie prvky na rozvoj pohybových i balančných zručností.

Atraktívne detské ihrisko

Obec v súčasnosti nemá atraktívne detské ihrisko. Cieľom projektu je vybudovať interaktívne prvky na existujúcom ihrisku.

Hlasovať v Nitrianskom Rudne budete môcť v predajni COOP Jednota Tempo na adrese: Hlavná 31/180, 972 26 Nitrianske Rudno.

 

16. 05. 2024