Preskočiť na obsah

Plošné testovanie

Plošné testovanie

Vážení občania,

na základe príslušných Uznesení vlády SR, Ozbrojené sily SR v spolupráci so samosprávou zabezpečujú operáciu „SPOLOČNÁ ZODPOVEDNOSŤ“, ktorá spočíva v celoplošnom testovaní obyvateľstva na ochorenie COVID-19.

Testovanie v našej obci bude prebiehať priebežne na terase KD v Nitrianskom Rudne v sobotu 31. 10. a v nedeľu 1. 11. v čase od 07.00 hod. do 22.00 hod. pričom posledný občan bude otestovaný od 21.30 hod. Od 12.00 hod. do 13.00 hod. a od 17.30 hod. do 18:00 hod. bude prestávka na občerstvenie pre testovací personál. Pri registrácii budete potrebovať občiansky preukaz. Deti do 15 rokov preukaz poistenca.

Testovanie bude dobrovoľné a budú sa na ňom môcť zúčastniť všetci od 10 rokov. Pre všetkých nad 10 rokov, ktorí sa prvého testovania nezúčastnia, bude platiť zákaz vychádzania podľa platných nariadení.

Testovanie sa neodporúča osobám so zdravotným obmedzením, seniorom ani iným rizikovým skupinám obyvateľov, ktoré sa prirodzene zdržujú len v domácom prostredí a neudržujú úzky sociálny kontakt.

Testovania sa môžu zúčastniť aj cudzinci žijúci na Slovensku, ktorý sa preukážu pasom.

Prosíme všetkých občanov, aby sa snažili dodržať dvojmetrové rozostupy a žiadame Vás o trpezlivosť pred odberným miestom.

29. 10. 2020